News

कतारबाट नेपाल एयरलाइन्सले थप ६ उडान गर्ने, तोकिएको भन्दा बढी शुल्क लिए कारवाही

कतारबाट नेपाल एयरलाइन्सले थप ६ उडान गर्ने, तोकिएको भन्दा बढी शुल्क लिए कारवाही
यस्तै, सेप्टेम्बर २२, २४ र २५ का लगि तय भएका उडानहरुका लागि १५ सेप्टेम्बरबाट मात्र टिकटका लगि सम्पर्क गर्न दूतावासले अनुराेध गरेको छ ।

उक्त उडानका लागि प्राथमिकतामा परेका यात्रुहरुको नामावली पनि सार्वजनिक गरेको छ । स्वदेश फर्किने यात्रुहरुले नेपाल सरकारको निर्णय बमोजिम पीसीआर परीक्षण गरी ७२ घण्टा भित्रको कोभिड-१९ नेगेटिभ सर्टिफिकेटको सक्कल प्रमाण साथमा राख्नु पर्ने दूतावासले जनाएको छ ।

पीसीआर परीक्षण नगरी जान चाहनेहरुको हकमा आफ्नै खर्चमा ७ दिनको होटल क्वारेन्टिनमा बस्नुपर्ने र पीसीआर परीक्षण गरेका र नगरेका यात्रुहरु एउटै उडानमा यात्रा गर्न नपाईने व्यवस्था रहेको जनाएको छ ।

होटल क्वारेन्टिनको खर्च टिकट काट्ने बेलामा लिने र होटललाई भुक्तानी गर्ने कार्य सम्बन्धित एयरलाईन्सले नै गर्नेछ। पीसीआर परीक्षण गर्नका लागि कतारका सरकारी स्वास्थ्य केन्द्र वा कतार सरकारबाट अनुमति प्राप्त प्राईभेट अस्पतालहरुमा सम्पर्क राख्न सकिने दूतावासले जनाएको छ ।

हवाई भाडा पूर्व सूचनामा उल्लेख भएबमोजिम कतारी रियाल १,४३० लाग्नेछ । साथै दूतावासको प्राथमिकता सूचीमा नाम पर्न वा हवाईटिकट खरिद गर्न थप शूल्क (रकम ) बुझाउनु परेको केही गुनासाहरु प्राप्त भएको भन्दै यस प्रकारको कुनै शूल्क तिर्नु नपर्ने दूतावासले जनाएको छ ।

कसैले यस प्रकारको शूल्क वा रकम असुल गरेको पुष्टि भएमा कानून बमोजिम कारवाही गर्ने चेतावनी समेत दूतावासले दिएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close