News

अमेरिकाको अवस्था झन खराब बन्दै, विश्वविद्यालयहरु खोल्ने योजना स्थगित गरियो

एजेन्सी, २4असार । अमेरिकामा कोरोना संक्रमणको घटना लगातार तीव्र गतिमा वृद्धि भइरहेको छ। यसलाई ध्यानमा राख्दै अमेरिकाका शीर्ष महामारी रोग विशेषज्ञ डा. एन्थोनी फौचीले भने, ‘अवस्था बिग्रँदै गइरहेको छ।’अमेरिकाका धेरै राज्यहरूले लकडाउन खोल्ने विचारलाई त्याग्न थालिसकेका छन् । यस सूचीमा ताजा नाम फ्लोरिडाको ग्रेटर मियामी क्षेत्रको जोडिएको छ। सोमबार, जिम बन्द गर्ने निर्णयसंगै त्यहाँका रेस्टुरेन्टमा भित्री भोजनको व्यवस्था पनि बन्द हुने भएको छ ।

क्यालिफोर्निया, टेक्सास र फ्लोरिडा संयुक्त राज्यका दुई दर्जन प्रान्तहरूमा पछिल्लो केही दिनदेखि कोरोना संक्रमणको घटना द्रुत गतिमा बढिरहेका छ। क्यालिफोर्नियाका अस्पतालहरूले विगत दुई सातामा कोरोना संक्रमणको संख्यामा ५० प्रतिशतले वृद्धि भएको पाइएको छ ।

त्यस्तै गरी बाँकी राज्यहरूमा पनि संक्रमण बढ्दैछ। अधिकारीहरूका अनुसार धेरै क्षेत्रका अस्पतालहरूको बेडहरु पूर्ण रूपमा भरिएको छ। अमेरिकाका शीर्ष महामारी रोग विशेषज्ञ डा। एन्थोनी फौचीले भने, देशभरि गम्भीर अवस्था उत्पन्न भएको छ र यसका लागि तत्काल ध्यान दिनु आवश्यक छ।

अमेरिकाका विश्वविद्यालय र कलेजहरूले पनि क्याम्पस खोल्ने योजना स्थगित गरेका छन्। हार्वर्ड युनिभर्सिटीले भने कि आगामी सेमेस्टरको लागि कक्षा अनलाइन हुनेछ र अन्य संस्थानहरूले पनि यसलाई अनुसरण गर्ने छन्।

अमेरिकामा कोरोना संक्रमणको संख्या २९ लाख नाघेको छ, जबकि एक लाख ३० हजार भन्दा बढी मानिसहरुको मृत्यु भइसकेको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close