News

पार्टीले कारवाही गरेपछि सुरु भयो सरिता गिरीको दौडधुप: निर्वाचन आयोगमा उजुरी, सभामुखलाई बुझाइन् पत्र

काठमाडौं, २५ असार । पार्टीले कारवाहीको निर्णय गरेपछि जनता समाजवादी पार्टीकी सांसद सरिता गिरी कानुनी उपचारको दौडधुपमा छन् । उनले पार्टी निर्णय विरुद्ध सर्वोच्च अदालत जाने बताएकी थिइन् । जसपाले गिरीलाई साधारण सदस्य नरहने गरी कारवाही गर्ने निर्णय गरेको छ । साथै संसद पदवाट समेत निस्काशन गर्ने निर्णय गरेर संसद सचिवालयमा जानकारी पठाउने निर्णय पार्टीले गरेको छ ।

जसपाले पार्टीको साधारण सदस्य समेत नरहनेगरी निस्काशन गरेपछि त्यसकाविरुद्ध सांसद सरिता गिरीले निर्वाचन आयोगमा उजुरी हालेकी छन्। बिहिवार उनी निर्वाचन आयोग पुगेर निवेदन दिएकी हुन् । पार्टीको कुनै पनि निर्णय केन्द्रीय कमिटीबाट मात्रै छिनोफानो हुने भए पनि पार्टीका शीर्ष नेताले कार्यकारिणी समितिबाटै आफूलाई कारवाही गरिएको भन्दै त्यो कानुन सम्मत नभएको उनको तर्क छ । उनले यो सबै प्रकृयाको छानविन गर्न आयोगलाई आग्रह गरेकी छन् । कार्यकारीणी समितिले आफुलाई पार्टीको साधारण सदस्यवाट हटाउन नमिल्ने तर्क गिरीले गर्दै गएकाी छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close