News

विद्यालय पूर्णरुपमा नखुलेसम्म शुल्क नतिर्न अभिभावकलाई आग्रह

काठमाडौँ – नेपाली काँग्रेसको भ्रातृ संस्था नेपाल विद्यार्थी सङ्घले शैक्षिक संस्था पूर्णरुपमा नखुलेसम्म विद्यालयमा कुनै पनि शुल्क नतिर्न अभिभावकलाई आग्रह गरेको छ । नेविसङ्घका अध्यक्ष राजिव ढुङ्गानाले आज एक विज्ञप्ति जारी गरी बन्दाबन्दीका कारण घरमै सीमित भएर बसेका विद्यार्थीलाई शैक्षिक शुल्क चुक्ता गर्न लगाउनु हास्यास्पद कुरा भएको बताउनुभयो । “कोरोना सङ्क्रमणका कारणले तीन महिनौँदेखि मनोवैज्ञानिकरुपमा समेत त्रसित, तनाव र दबाब झेलिरहेका विद्यार्थीका अभिभावकलाई यस अवधिको शैक्षिक शुल्क चुक्ता गर्न लगाउनु भत्र्सनायोग्य छ”, उहाँले भन्नुभयो ।

नेविसङ्घका महामन्त्री दीपक भट्टराईले शिक्षा मन्त्रालयको वैशाख २२ को मन्त्रिस्तरीय निर्णयलेसमेत अर्को निर्णय नभएसम्म कुनै पनि तहको भर्ना नगर्नु, नगराउनु भन्ने आदेश गरे पनि विद्यालय सञ्चालकले गरेको आग्रह दुःखद् भएको बताउनुभयो ।

उहाँले प्याब्सन र एनप्याब्सनले यसरी रकम तिर्न अपिल गरे पनि शिक्षा मन्त्रालय मुकदर्शक बनेको आरोपसमेत लगाउनुभयो । नेविसङ्घले प्याब्सन र एनप्याब्सनलाई तुरुन्त उक्त निर्णय फिर्ता लिन आग्रहसमेत गरेको छ । शैक्षिक संस्था बन्द भएको अवधिमा निजी विद्यालयले शुल्क असुले नेविसङ्घ आन्दोलनमा उत्रने चेतावनीसमेत दिएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close